piątek, 7 czerwca 2019

Newsy 06.06.2019 :)

Wystartował preorder gry "Freedom" od wydawnictwa "Phalanx". Można ją kupić po raz pierwszy od momentu zakończenia zbiórki na "Kickstarterze". CZYM JEST GRA?
Asymetryczna gra wojenna opowiadająca o oblężeniu Messolonghi podczas greckiej wojnie o niepodległość. Jedna strona konfliktu ma za zadanie dostać się do miasta przed końcem czasu, a druga ma im w tym oczywiście przeszkodzić.


"Fox Games" potwierdziło, że druga część "Dziennika 29" zostanie wydana po polsku! "Revelation", bo tak się nazywa sequel, ukaże się już w pierwszym kwartale 2020 roku 🥰

☀️ Nowa gra z rodziny "Pandemic", czyli "Szybka reakcja" będzie miała swoją premierę w te wakacje. Kooperacyjna gra kościana rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, której cena w przedsprzedaży wyniesie 125 złotych (sugerowana detaliczna wynosi 150 zł).
-
🥳 "Splendor" (scd 130 zł) i dodatek "Miasta" (scd 130 zł) trafiły znów na półki sklepowe. Ponadto w sprzedaży jest mata (scd 90 zł), która ma zapobiegać ślizganiu się kart. Działa zarówno z samą podstawką jak i dodatkiem (to te czerwone miejsca czekające na karty orientu)
-

W III kwartale tego roku premiera dodatku do "Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie". Są tu 3 niepomalowane plastikowe figurki imiennych wrogów pojawiających się w kampanii “Kości Arnoru” i kampanii “Poszukiwania Korony Żaru”. Zestaw zawiera również 6 nowych przedmiotów pomocniczych oraz 3 nowe tytuły, które pozwalają odkryć nowe sposoby radzenia sobie z przeciwnikami.
-
💥Tak wyglądać będzie okładka dodatku do "Clanka: Legacy" (tak, mimo tego, że nawet nie pokazano okładki do samej podstawowej wersji 😂). Figurki będzie można wykorzystywać zamiast meepli w innych wersjach tej gry. W wydaniu legacy każdy będzie kierował własną kompanią poszukiwaczy przygód, a postęp będzie przenosił się wraz z kolejnymi partami. Zmieniać będzie się nie tylko nasza talia, ale również świat jak i nasza własna plansza gracza. Przybliżona premiera na świecie: jesień 2019. O polskiej nic nie wiadomo.
Wydawnictwo "Baldar" poinformowało, że prace nad dodatkiem do polskiej wersji gry "Casa Nostra" przesunęły się i pojawi się wstępnie w IV kwartale tego roku.
"Casa Nostra" to gra negocjacyjna z gigantyczną ilością negatywnej interakcji w której gracze wcielają się w jednych z liderów jednej z rodzin mafijnych 💅


\
⛅️ Wydawnictwo "IUVI Games" wypowiedziało się na temat stanu projektów ich gier. "Colony Wars" to do dodatek do kosmicznego deck - buildera "Star Realms".
💎"Minerały" - wyruszycie w niej na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają. Autorką gry jest Magdalena Śliwińska – absolwentka wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Dzięki niej „Minerały” to nie tylko gra planszowa, lecz także małe dzieło sztuki! „Minerały: w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy (źródło: https://grasowanie.eu/games-factory-inwestuje-mineraly/#)
👦🧒👩 "Villagers" - karcianka o tworzeniu od podstaw własnej wioski, która odniosła spory sukces na Kickstarterze (http://bit.ly/2IgZLN2) dla 1-5 graczy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz