niedziela, 9 czerwca 2019

Newsy 09.06.2019 :)

Świetny artykuł dla tych, którzy szukają platform do grania online w planszówki 😁
-
Jest możliwość zagrania online w "Europe Divided" od wydawnictwa "Phalanx" (https://tabletopia.com/games/europe-divided😊
-"Welkin" (premiera na tegorocznym Gencon). Dzielimy się informacjami na jej temat z powodu bardzo interesujacego twistu na temat zbierania setów ♥️♣️♠️. Otóż kiedy zrealizujemy kontrakt (za pomocą uzbierania odpowiednich zasobów) możemy zdecydować, że ... zmienimy wartość punktową poszczególnych materiałów. Taka trochę giełda manipulowana przez graczy, którzy będą zmieniali pod siebie cenę materiałów, by zmaksymalizować swój zysk, a reszcie utrudnić życie. Słowem usunięto sztywne punktowanie co wydaje się być całkiem interesującym trendem!

Drugowojenny deck - builder wyłącznie na 2 graczy z możliwością grania w kampanii lub niezależnie w jednym z 12 scenariuszy. Jest nawet mechanika mgły wojny, choć nie działa w sposób w jaki pewnie sobie wyobrażacie 😅Niestety brak pojazdów zmechanizowanych (przynajmniej na bazie tego co można było zobaczyć w instrukcji). Premiera Gencon tego roku. BGG: http://bit.ly/31m61f8
-

Przygotowaliśmy coś 😺-"Dwellings of Eldervale" - czyżby taki kuzyn "Scythe'a"? Worker placement z rozmachem w fantastycznym świecie pełnym gigantycznych potworów (i ich fikuśnych figurek), czarnoksiężników i wojowników. Gracze kontrolują jedną z frakcji (elfy, demony, krasnoludy itd), aby w ramach mechaniki worker - placement, area - control, budowy silniczka i unikalnych mocy robotników (co wciąż nie jest często wykorzystywane) zwyciężyć. Kickstarter rusza 19 czerwca ⚡️ Premiera 2020.

BGG: http://bit.ly/2WssQKt
Przykładowa rozgrywka (Dice Tower): http://bit.ly/2Wr4IrM
-
👻

"Mystery House: Adventures in a Box" - wspominamy o grze, która swoją premierę będzie miała w okolicach tegorocznego "Genconu", bo ma bardzo ciekawy pomysł na siebie. Otóż pudełko stanowi integralny element gry, bo jest wykorzystywane jako plansza. Uwięzieni w domu musimy rozwiązywać zagadki. Poruszamy się po domu szukając wskazówek, a aplikacja zlicza ile czasu do końca gry nam zostało i wspiera w zabawie. Podstawka ma zawierać dwa scenariusze, a w dodatkach pojawią się kolejne.
-Brak komentarzy:

Prześlij komentarz