czwartek, 13 czerwca 2019

Newsy o planszówkach, 13.06.2019 :)

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko w sprawie dodruku "Abyss" i dodatków do niego. Na razie nie planują dodruku 🙁
-


Pojawiło nowe FAQ do planszowej Gry o Tron jak również rozszerzeń Taniec ze Smokami, Uczta dla Wron oraz Matka Smoków. O tutaj! http://bit.ly/got_faq
-Dodatek do "Tzolkina" w polskiej wersji językowej planowany jest wstępnie na wrzesień tego roku. Graliśmy z nim i ... jest ok. Nie jest niezbędny, nie zmienia drastycznie odczuć z gry, ale jeśli zna się podstawkę na pamięć to zwłaszcza różne moce dla każdego z graczy nieco ją odświeżą.
-

Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera będzie miała swoją premierę pomiędzy lipcem, a sierpniem tego roku (wszystkie znaki na morzu wskazują sierpień). To gra w której jeden wciela się w osobę pirata Johna Silvera, która decyduje o lokalizacji skarbu. Reszta za pomocą wydobywanych informacji od owego niegodziwcy staraja się ów skarb zlokalizować. Będzie dużo malowania po mapie łatwo ścieralnymi mazakami, a od czasu do czasu ... blefowania głupców, by podążali w złym kierunku 😂 SCD 180 zł, w przedprzedaży 153 złote.
-

Właśnie przyszło nam do głowy takie pytanie. "Descent", "Time Stories", dodatek do "Scythe", czyli "Fenris powstaje", "Pandemic: Legacy", "Kroniki Zbrodni". Wszystkie one i wiele innych obiecują fascynujące przygody, świetną historię i w ogóle. Tymczasem mamy wrażenie, że są tylko pretekstem do rozgrywki. Grom komputerowym zdarzają się perełki, które fascynują fabułą, o filmach mówić nie trzeba, ale planszówki jako medium wydają się "nie dowozić". Tylko my tak myślimy? 🤔
-


☀️ Średniej ciężkości (realnie 5 stron z zasadami w instrukcji) tytuł dobry dla początkujących, którzy chcą czegoś "z plusem". Będziemy pozyskiwać kafelki ustawiając je na naszej planszy starając się wycisnąć z tego jak najwięcej punktów. SCD 150 zł, w przedsprzedaży 130 zł / instrukcja: https://www.hobbity.eu/repository/Dolina_Nilu_instrukcja.pdf
Jeśli pogoda do tego czasu nas nie zabije to osoby szukającego czegoś lekkiego powinny się tym zainteresować 😉Wydawnictwo "Hobbity" czeka na datę międzynarodowego dodruku do "Tokaido: Rozdroża" (to oznacza, że prędzej czy później wróci na półki sklepowe). Swoją drogą jeśli chcecie sprawić radość miłośnikowi kraju kwitnącej wiśni 🍒 to "Tokaido" będzie doskonałe. To bardzo prosty tytuł pozbawiony bardzo złośliwej negatywnej interakcji (jest tylko zajmowanie sobie pól) opowiadający o podróży przez ten fantastyczny kraj 👺Dodatek "Matsuri" (w polskiej wersji językowej) jest jeszcze dostępny w sklepach!
-

👾 To chyba dla nikogo nie jest zaskoczenie, ale zapowiedziano dodatek (pierwszy w sumie) do trzeciej edycji "Arkham Horror". Nowi bohaterowie, dwa nowe scenariusze, nowe spotkania, nowi oponenci, przedmioty, sojusznicy.
Rozbudowany artykuł na stronie FFG powie więcej, bo nasza znajomość serii akurat jest dość ... mała 😅


Wydawnictwo "Rebel" poinformowało, że nie ma żadnych szans na dodruk "Kupców i Korsarzy", czyli tej arcyciekawej i dość skomplikowanej planszówki o piratach. Każdy z graczy decyduje przed rozgrywką czy chce być korsarzem, czy raczej woli zająć się handlem jako kupiec. Diametralnie zmienia to wrazenia z zabawy. Ponadto świat żyje niezależnie od graczy, którzy mogą wdawać się w bitwy morskie, jako piraci mogą być poszukiwani przez neutralne statki, realizują różne przygody. Dostępna jest raczej już z drugiej ręki jeśli chodzi o polską wersję językową, a to ma znaczenie, bo są karty z ukrytymi celami.
-


Ktoś ma ochotę poczuć dreszczyk ucieczki z więzienia? Jutro startuje na "KS" kampania, a pod tym linkiem znajdziecie więcej szczegółów :> http://bit.ly/2IzMj7f
-

Ta mina współgraczy, gdy ktoś zajrzy do instrukcji i zobaczy, że w sumie to ta partia jest nieważna 😂
-Na półkach sklepowych wylądowały nowe tytuły od wydawnictwa "Nasza księgarnia"!
-
🌼 NA ŁĄCE - Żółte kaczuszki rozbiegły się po łące – spróbuj je odnaleźć. Za spotkane biedronki, motyle i mrówki dostaniesz dodatkowe punkty. Aby wygrać, przyda się dobra pamięć oraz umiejętność blefowania.
Autor: Michał Gołębiowski
Ilustracje: Nikola Kucharska
Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 15 min

-
🚢WILK MORSKI
Przewozisz 4 rodzaje towarów. Zdobędziesz punkty, jeśli uda ci się dostarczyć je do portu. Unikaj piratów i innych niebezpieczeństw. W razie zagrożenia skorzystaj z pomocy wilka morskiego!
Autor: Florent Toscano, Johanna Poncet
Ilustracje: Nikola Kucharska
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 15 min

-
🐶 CZTERY ŁAPY
Szalona gra na spostrzegawczość. Wśród kart leżących na stole należy jak najszybciej wskazać zwierzęta mięsożerne, roślinożerne, dzikie oraz domowe. Zabawa + nauka!
Autor: Marc Fresquet Martínez
Ilustracje: Nikola Kucharska
Wiek: 6-106 lat
Liczba graczy: 2-8
Czas gry: 15 min

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/252878/animalix * polska wersja, jest uproszczona w stosunku do wersji hiszpańskiej

"7 Wonders: Duel" w wydaniu mobilnym już w październiku tego roku 🥳


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz